Upute za spajanje na mobilnu mrežu (za učenike 1., 5. i 7. razreda)

« Veljača 2020 »

Terenska nastava učenika 5. i 6. razreda u Regionalni park prirode Moslavačka gora – Podgarić
Autor: VALERIJA STIPETIĆ, 29. 9. 2019.

Dana 24.09.2019. učenici 5.a, 5.b, 6.a i 6.b razreda zajedno sa svojim razrednicima posjetili su Regionalni park prirode Moslavačku goru, Podgarić i stari grad Garić...

Cilj terenske nastave bio je upoznavanje prirodno-geografskih obilježja Regionalnog parka prirode Moslavačka gora uz obilježavanje Svjetskog dana životinja.

Učenici su na terenu, kao i ranijom pripremom na nastavi u školi, ovladali upotrebom aplikacija za određivanje životinjskih i biljnih vrsta u njihovim staništima te savladali upotrebu kompasa i GPSa uz kreativno rješavanje problema. Također su upoznali prirodne i kulturno-povijesne zanimljivosti Moslavačke gore i starog grada Garića, kao i njegove nadaleko poznate legende. Uz veselo druženje, razvijanje zajedništva i poticanje avanturističkog duha, uspeli su se i vrh Moslavačke gore – Humku. Putem je bio organiziran i Geocaching – edukativna igra traženja „blaga“ prema zadanim koordinatama. Nakon silaska s Humke uslijedio je ručak te rješavanje nastavnih listića. Povratak kući bio je prepun pozitivnih dojmova. I još jednom BRAVO! za sve osvajače vrha Moslavačke gore!