« Rujan 2020 »

CUC2019
Autor: ANDRIJANA MIHALJEVIĆ, 9. 11. 2019.

CARNET-ova konferencija, pod nazivom „Na granici mogućega“, okupila je u Šibeniku od 6. do 8. studenog 2019. više od 1100 ravnatelja, učitelja, nastavnika i profesora, informatičkih stručnjaka i gospodarstvenika iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, a među njima i učitelje OŠ Ludina (Damir Belavić, Tomislav Pavlović, Andrijana Mihaljević).

Tijekom tri dana konferencije predstavljeno je više od 140 radova koji obrađuju teme vezane uz svrhovito korištenje novih tehnologija u obrazovanju, a radionicu Demokratsko sudjelovanje kroz eTwinning, kojoj je cilj bio  upoznati sudionike s demokratskim sudjelovanjem putem online projekata na eTwinning platformi kao i provedbom videokonferencije kao metode učenja u sklopu razvoja kompetencija – vodili su učitelji Tomislav Pavlović i Suzana Delić.

Učitelji naše škole u ta tri dana sudjelovali su u radionicama preobrazbe nastave uz pomoć tehnologije s ciljem bolje motivacije učenika i postizanja boljeg uspjeha učenika (izrada edukativnih računalnih igara, izrada interaktivnih sadržaja, oblikovanje nastavnog sata – izrada scenarija poučavanja, virtualna i proširena stvarnost u modernoj učionici, poticanje kritičkog mišljenja, odgovorno ponašanje učenika u virtualnom okruženju komunikacijske vještine, društvene igre u nastavi…).