« Rujan 2020 »

Terenska nastava osmih razreda u Vukovar
Autor: Ivana Turkalj, 10. 2. 2020.

Sudionici projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“, učenici 8. razreda OŠ Ludina, u pratnji učitelja, posjetili su Vukovar 3. i 4. veljače 2020. godine.

Učenici osmih razreda su, u sklopu terenske nastave, posjetili Vukovar, gdje su u hostelu "Dubrovnik" odsjeli dva dana 3. i 4. veljače. 2020. Prvog dana odslušali su dva predavanja, Domovinski rat i Bitka za Vukovar, te posjetili gradski muzej Vukovar i muzej Vučedolske kulture. Navečer su učenici imali predviđenu disko večer. Drugog dana su uz stručno vodstvo posjetili memorijalna mjesta na području grada Vukovara: Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Spomen dom Hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - Put spasa, izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Velepromet i Borovo Commerce. Posjetili su i crkvu sv. Filipa i Jakova te Školu mira, a na kraju su četiri škole odigrale kviz znanja na kojemu je naša škola bila prva zahvaljujući točnim odgovorima Karla Kovačića i Mateja Mustača.

Lucija Lidmila, 8.r.