« Siječanj 2022 »

PRIJEVOZ PUTNIKA

Poučavanje i sjećanje na holokaust
Autor: Sunčana Pomahač Gak, 20. 12. 2021.

Vjeroučiteljica Ivana Turkalj i učiteljica Povijesti Sunčana Pomahač Gak sudjelovale su na seminaru Poučavanje i sjećanje na holokaust koji su u Parizu organizirali Memorial de la Shoah i Agencija za odgoj i obrazovanje. Memorial de la Shoah iznimno je, u ovo vrijeme pandemije, otvorio svoja vrata za dvadesetak hrvatskih nastavnika i savjetnika što je odraz višegodišnje dobre suradnje između ove dvije zemlje.

Vrlo intenzivan seminar u četiri je dana pokrio mnoge teme kroz predavanja i pedagoške radionice koje će nastavnicima pomoći prenijeti znanje svojim učenicima. Nastavnici su imali priliku i obići sam Memorial de la Shoah u Parizu, ali i memorijalni centar Drancy, bivši sabirni logor u okolici glavnog grada Francuske.

Skup se održava svake dvije godine već više od desetljeća, a ovoga puta prisustvovali su mu, uz nastavnike povijesti, nastavnici hrvatskog i talijanskog jezika, nastavnici etike, filozofije, politike i gospodarstva, geografije i drugi što svjedoči o zainteresiranosti za temu. Ovo je svakako važno jer učenicima dopušta bolji uvid u činjenice holokausta te različite perspektive u satnici više predmeta.