« Ožujak 2024 »

Terenska nastava 4. razreda u Zagreb
Autor: Matija Krmek, 4. 10. 2018.

Učenici 4.a i 4.b razreda matične škole i PO Gornja Vlahinička, Katoličko Selište i Okoli išli su 1. 10. 2018. godine na terensku nastavu u Zagreb s ciljem upoznavanje Zagreba kao glavnog grada Republike Hrvatske.

Terensku nastavu je pohodilo 34 učenika u pratnji učiteljica Marine Perak i Tanje Petters Stanić te učitelja Josipa Gredelja.

Na terensku nastavu u Zagreb smo išli vlakom.

Upoznavanje kulturno-povijesnih spomenika Zagreba počeli smo na Trgu kralja Tomislava gdje nas je dočekao vodič. Tramvajem smo se odvezli do Trga bana Josipa Jelačića. Uputili smo se prema Manduševcu a potom prošetali do uspinjače. Uspinjačom smo se popeli do Gornjeg grada. Nakon kratke šetnje  Gornjim gradom, gdje smo vidjeli grički top i Kamenita vrata, zaputili smo se u zgradu Hrvatskog sabora koju smo razgledali uz zanimljivo vodstvo djelatnika Hrvatskog sabora. Šetnju Zagrebom nastavili smo prema Kaptolu gdje smo posjetili Katedralu. Potom smo se pješice uputili prema Glavnom kolodvoru te usputno uživali u odmoru u parku Zrinjevac.

Vlakom smo se sretno vratili do Velike Ludine.