« Ožujak 2024 »

POLIGON
Autor: Pina Žilić, 4. 5. 2021.

Poligon - učenje stranog jezika kroz kretanje i kreativnost

Danas je bio savršen dan za nastavu engleskog jezika kroz aktivnosti na otvorenom. Učenici 2. razreda su s učiteljem engleskog jezika Igorom, učiteljicom informatike i engleskog jezika Enom i pomoćnicom u nastavi Valentinom na školskom igralištu kredama izradili poligon.

Sastoji se od crteža koje upućuju na raznolike aktivnosti koje uključuju cijelo tijelo, jačaju mišiće i učvršćuju zglobove. Izmjena aktivnosti pozitivno utječe na motoriku, koordinaciju i propriocepciju. Uz kretanje i igru učenici su lakše i trajnije usvojili kratke pisane i usmene upute na engleskom jeziku. Dokazano je kako je najbolje učenje uz pokret, a kada se to još odvija na svježem zraku i proljetnom suncu nastava dobije barem još jednu novu dimenziju i nedvojbeno pozitivno utječe na zdravlje učenika. Učenje engleskog uz pokrete na osunčanom školskom dvorištu uvijek je dobra ideja jer se tako bolje uči!