Glazbene vijesti
Beatlemanija u OŠ Ludina
Autor: Pina Žilić, 10. 6. 2021.

Učenici OŠ Ludina sudjeluju u Međužupanijskom projektu Pjevaj, sviraj, pleši koji je osmislila viša savjetnica Ana Mikić a provodi se na državnoj razini. Projektne aktivnosti spojene u jedan videozapis predstaviti će koordinatorica projekta za Sisačko – moslavačku županiju Pina Žilić. Kroz temu The Beatles učenici su uključeni u različite glazbeno-scenske aktivnosti, te su pokazali svoj rad u različitim glazbenim područjima: pjevanje pjesme Yellow submarine na engleskom jeziku, sviranje kazooa i boomwhackersa, ritmizacija, rad u digitalnim alatima Chrome Music Labu i Avatar Makeru. Likovno su se izrazili oslikavanjem podmornica te su snimili videouradak za uvod u video. U svim glazbenim aktivnostima sudjelovali su i učenici s posebnim potrebama. Nastali radovi biti će predstavljeni online 10. i 11. lipnja 2021. u sklopu Županijskih stručnih vijeća Grada Zagreba. Kolekciju radova pogledajte u Wakelet kolekciji: