« Ožujak 2024 »

Glazbene vijesti
Vijesti o koroni
Autor: Pina Žilić, 28. 12. 2020.

Jeste li već danas čuli vijesti o koroni? Čini se da je u našoj županiji opet u modi biti pozitivan. Mnogi su u školi u SI. To nam je nova kratica, a znači samoizolacija i mogli bismo ju proglasila najgorom riječi ove godine…  Hešteg ostani doma vidimo posvuda. Nije ni čudo da su učenici napisali toliko pjesama o koroni.

Pitate se kako je nastala pjesma?

Ravnatelj škole Tomislav Pavlović osmislio je projekt "Napiši pjesmu..." koji se svidio učenicima. Pristiglo je puno radova. Najbolji tekst za pjesmu osmislila je učenica Nina Žatečki iz 6.b razreda. Njene Vijesti o koroni uglazbili su naši školski glazbenici: Dinko Husadžić, Matija Krmek i Pina Žilić. Uz dvije akustične gitare, digitalnu klavijaturu, bubnjeve i još neke glazbene instrumente bilo je potrebno i poznavanje digitalne tehnologije. Nakon što smo pjesmu snimili u digitalnom programu i napravili matricu za pjevanje svi su učenici OŠ Ludina naučili pjevati pjesmu na nastavi glazbene kulture. Kako bi isprobali nove prostorne mikrofone i digitalnu opremu nekoliko smo tjedana snimali i vježbali. Iako to nije bilo jednostavno zbog pandemija i pravila koje moramo poštovati kako bi ostali zdravi učenici su uživali stvarati glazbu i sudjelovati u ovom projektu. Video prilog bio je gotov i spreman za premijerno izvođenje na prvoj virtualnoj Božićnoj priredbi OŠ Ludina. Ako ste propustili pratiti nas na youtube kanalu pjesmu možete poslušati i putem ove poveznice.

Hit pjesmu Vijesti o koroni možete lako naučiti pjevati uz ovu prilagođenu matricu s tekstom koja je i namijenjena učenicima za pjevanje tijekom nastave na daljinu.

Tko zna koji će nam slijedeći projekt biti... Možda potresi...