« Studeni 2021 »

PRIJEVOZ PUTNIKA

Aktivnosti

Mjesec knjige

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige (15.10. – 15.11.) učenici OŠ Ludina sudjelovali su u brojnim aktivnostima školske knjižnice.

Učenici 1., 2., 3. razreda te područnih razrednih odjela interpretacijom su upoznali bajke J. i W. Grimma(Vuk i sedam kozlića), hrvatsku narodnu bajku (Mala vila), priču E. Peroci (Maca Papučarica). Četvrti razredi upoznali su Sunčev sustav korištenjem referentne zbirke. Suradničkim učenjem, učenici petih razreda upoznali su teme: Veliki prasak, Sunce, Zemlja i Mjesec.

Učenici šestih razreda izrađivali su plakate o crnim rupama, Mliječnoj stazi i kometima i planetoidima. Život i rad poznatih astronoma, G. Galileia i N. Kopernika, prikazali su učenici sedmih razreda. Pregled najpoznatijih kemičara (Leukipa, Demokrita, Berzeliusa, Daltona, Mendeljejeva, Ružičke i Preloga) izradili su učenici osmih razreda.

Tijekom rada u knjižnici učenici su slušali i grčke mitove o postanku svijeta, filmsku glazbu (2001: Odiseja u svemiru) te klasičnu glazbu (P. I. Čajkovski: Ples šećerne vile iz baleta Orašar).