« Rujan 2020 »

Sudjelovanje učitelja na nastavi u Irskoj školi
Autor: Damir Belavić, 15. 5. 2019.

Učitelj matematike Damir Belavić sudjelovao je od 2. svibnja do 10. svibnja na aktivnosti Job Shadowinga u Dublinu povodom našeg KA1 Erasmus projekta. Tamo je proveo tjedan dana u  Mount Temple school na satovima matematike, informatike i znanosti te se upoznao sa irskim školskim sustavom.
Učenici u Irskoj idu po malo drugačijem modelu u školu, pa tako su od 1. do 6. razreda u Primary (osnovnoj školi) a nakon toga kreću u srednju koja je podijeljena na dva ciklusa (junior i senior).

Velika razlika između našeg sustava je u tome što tamo učenici imaju puno manje obaveznih predmeta i puno više mogućnosti izbornih predmeta. A uz uobičajene predmete poput geografije, povijesti, likovne i glazbene kulture postoje i još neki zanimljivi poput poduzetništva, domaćinstva, rada s drvom i sl.
Učitelj je proveo izuzetno zanimljiv tjedan te će kroz aktivnosti u projektu dodatno unaprijediti svoj rad i rad škole novim metodama i idejama koje je tamo naučio.