« Rujan 2020 »

Glazbeni kutak

Info kutak

Mini tečaj prve pomoći u 5. razredu
Autor: Matija Krmek, 22. 5. 2019.

Učenici 5.a i 5.b razreda su na zajedničkim Satima razrednika upoznati sa sredstvima i namjenom sredstava iz kutije za prvu pomoć...

Tijekom proteklih 14 dana (8. i 22. svibnja) učenici 5.a i 5.b razreda su na zajedničkim Satima razrednika upoznati sa sredstvima i namjenom sredstava iz kutije za prvu pomoć te su naučili kako sanirati manje ozljede.

Na prvom satu učili su kako zaustaviti krvarenje iz nosa i sanirati manje porezotine i lakše opekline. Drugi Sat razrednika započeo je ponavljanjem kroz igru u Kahoot kvizu, a zatim je uslijedilo predavanje i praktični dio. U drugom dijelu učenici su učili kako pomoći sebi ili drugome kod gušenja, uganuća, trovanja ili nesvjestice. Cjelokupni mini tečaj završit će nastavnim listićem koji će poslužiti kao podsjetnik što učiniti kada nekome zatreba pomoć.

Razrednici Valerija Stipetić i Matija Krmek ponosni su na aktivnost i interes koje su učenici 5.a i 5.b razreda pokazali tijekom zajedničkog učenja i suradnje.

Raspored dovoza i odvoza učenika