Stoti dan škole
Autor: Ivana Turkalj, 6. 3. 2020.

U petak, 6. ožujka 2020. godine, obilježili smo stoti dan škole kroz igre i međupredmetne aktivnosti.

Učenici Područnog odjela Katoličko Selište, s učiteljicom Ivanom Pavlović, bojali su i izrezivali krune, igrali igre vježbaj za 100 te traženje skrivenih kodova, očitovanje pomoću čitača kodova putem tableta. Odgovorili su ina 100 pitanja te su na kraju učenici zasluženo dobili medalje stoti dan škole.

Na nastavi povijesti šestaši su obrađivali povijesni izvor koji se nalazi na stotoj stranici u udžbeniku: Život u srednjovjekovnom Gradecu. Povijesni sadržaj povezali smo s međupredmetnom temom Održivi razvoj te usporedili s današnjim načinom života. Učenici su prepoznali kako se u Gradecu vodilo računa o zbrinjavanju smeća, čistoći gradskih ulica, a postojale su i mjere koje su sprečavale širenje zaraza i bolesti. Također, učenici su, s učiteljicom povijesti Sunčanom Pomahač Gak, u izvoru pronašli zanimljive odredbe koje se odnose na prava kupaca.

U 7. razredu učitelj matematike Damir Belavić i učenici su nacrtali pravilan mnogokut sa sto stranica i izračunali kutove karakterističnog trokuta te središnji kut pravilnog mnogokuta.

Učiteljica glazbene kulture Pina Žilić s petašima je slušala i pjevala himnu stoti dan škole.

Na satu vjeronauka, učenike razredne nastave, vjeroučiteljica Ivana Turkalj uputila je u potragu za blagom, i to potragu za stotom izgubljenom ovcom. Potraga je vodila svaku skupinu prema koracima koji su vodili do ovčica koje su se skrile u njihovim učionicama.

Učiteljica Marijana Kondres je s učenicima produženog boravka i Malim kreativcima izradila i bojala krune te natpis stoti dan škole, a igrali su i potragu za blagom putem tableta na temu broja sto.

Učenici prvoga razreda i učiteljica Marina Perak ponovili su što znaju nakon prvih sto dana škole. Veselo su ostalim učenicima škole pokazali svoje radove dijeleći sto zagrljaja.

Učenici razredne nastave dijelili su i sto zagrljaja, aktivno vježbali sto vježbi, ponovili zadatke s brojem sto, izrezivali i bojali krune za stoti dan škole i svi su se dobro zabavili učenjem i ponavljanjem povodom veselog 100. dana škole.