100. dan škole
Autor: Ivana Turkalj, 22. 2. 2021.

U ponedjeljak, 22. veljače 2021., obilježili smo stoti dan škole kroz igre i međupredmetne aktivnosti.

I ove godine obilježili smo stoti dan nastave u školi. Bojali smo krune 100. dan škole jer zaista je to posebno sretan dan.

Na vjeronauku, s vjeroučiteljicom Ivanom Turkalj, zabavili smo se kroz potragu za izgubljenom ovcom.

Jednoj ovčici bilo je jako zima te se trebala ugrijati. Našli smo i nju.

Isus je ispričao prispodobu o izgubljenoj i nađenoj ovci. Pastir je izgubio stotu ovcu, ostavio onih 99 na sigurnom i pošao u potragu za izgubljenom ovcom. Tako su učenici PŠ Gornja Vlahinička na vjeronauku tražili izgubljenu ovcu u učionici kroz postavljene tragove.

Ne brinite, našli smo ih sve i dobro se zabavili. Osjećali smo se odlično!

Prošli smo i virtualnu Potragu za blagom u 3.r.

Otkrili smo osobine dobroga Pastira, a tako došli i do medalje najboljeg Isusova učenika u opraštanju.

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne korelacije i aktivnosti. Projekt je slijednik projekta 100. dan škole koji je za RH pokrenula Sandra Vuk. Voditeljice/autorice projekta na eTwinning platformi su Andrijana Leko i Patricija Hercog.

Cilj je poticanje osvještavanja osobnog i socijalnog razvoja unutar same razredne zajedice primjerenom i vođenom igrom.