Novi eTwinning projekt učenika OŠ Ludina
Autor: TOMISLAV PAVLOVIĆ, 10. 4. 2012.

Učenici trećeg razreda matične škole Ludina, njihova učiteljica Josipa Božić, učenici PO Katoličko Selište, njihova učiteljica Ivana Pavlović, kao i učitelj engleskog jezika Tomislav Pavlović, sudjelovali su protekla dva mjeseca u eTwinning projektu „Razmjena ručno napravljenih uskrsnih čestitki i uspoređivanje uskrsnih tradicija“.

U projekt se uključilo 18 škola iz 13 europskih zemalja. Na zajedničkom portalu kojeg možete vidjeti ovdje učenici i njihovi učitelji stavljali su prezentacije običaja, predstavili su škole iz kojih dolaze, te objavili adrese na koje smo slali čestitke napravljene na satu likovne kulture.

Učenici PO Katoličko Selište rekli su u kratkom video uratku nekoliko riječi o uskrsnim običajima u Hrvatskoj,te na taj način predstavili svoju zemlju.

Završetak projekta uslijedio je kada su sve škole poslale svoje čestitke drugim školama. Kako to izgleda možete vidjeti na panou u holu škole, gdje se nalaze sve pristigle čestitke.

Sve fotografije naših radova, kao i ostale fotografije drugih škola, možete vidjeti na stranicama eTwinning projekta. Kako su istaknuli svi naši europski prijatelji, nadamo se da ćemo i u budućnosti moći sudjelovati u sličnim projektima.