Državna smotra učeničkih zadruga
Autor: Administrator , 15. 5. 2013.

11. i 12. svibnja održana je Državna smotra učeničkih zadruga u Boćarskom domu u Zagrebu u organizaciji Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture. Na Smotri su sudjelovale 52 učeničke zadruge iz cijele Hrvatske i 1 učenička zadruga iz Manchestera, UK. Svaka županija imala je svoj izložbeni prostor na kojem su bili izloženi proizvodi zadruga iz te županije, tako da su sve 343 zadruge dobile priliku predstaviti svoje proizvode. Nažalost neke tu priliku nisu iskoristile. Naša Učenička zadruga Jabuka predstavila se na županijskom stolu Sisačko-moslavačke županije.

Izložbeni prostor smo uredili tematski, predmetima s motivima naše nošnje. Bogatstvo moslavačke nošnje prikazali smo na jastučićima s vezenim motivom moslavačke narodne nošnje. Punili smo ih guščjim perjem. Dodali smo opanke, a na kraju posjetitelje razveselili našim paprenjacima.

Veseli nas da je naš županijski stol Sisačko-moslavačke županije proglašen najboljim. Komisija je prepoznala uloženi trud i nesebičnost svih zadrugara koji su ga uređivali.

Hvala svima na doprinosu,

voditeljica Marijana Rešetar