Dva veleposlanika u posjetu školi
Autor: Administrator , 10. 12. 2013.

U četvrtak, 12. prosinca  2013. godine Osnovna škola Ludina pružit će domaćinstvo veleposlaniku Republike Finske u Hrvatskoj, Nj.E. Timu Rajakangasu i veleposlaniku Republike Češke, Nj.E. Martinu Košatki. Povod ovome je Pripremni posjet za učitelje iz Finske i Češke, a čiju je organizaciju preuzela OŠ Ludina.

SISAČKO – MOSLAVAČKA ŽUPANIJA

OSNOVNA ŠKOLA LUDINA

VELIKA LUDINA

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST

Dva veleposlanika u posjetu školi

Poštovani,

U četvrtak, 12. prosinca, 2013. godine s početkom Osnovna škola Ludina pružit će domaćinstvo veleposlaniku Republike Finske u Hrvatskoj, Nj.E. Timu Rajakangasu i veleposlaniku Republike Češke, Nj.E. Martinu Košatki. Povod ovome je Pripremni posjet za učitelje iz Finske i Češke, a čiju je organizaciju preuzela OŠ Ludina.

Susret gostiju i domaćina započinje u 12.12. u 9:30 kratkim program kojega će izvesti zbor Škole, a potom će temu Poduzetništva gosti s projektnim timom Škole razrađivati kao osnovu projekta s kojim će se  škole-sudionice prijaviti na natječaj u okviru programa Erasmus+.  Cilj projekta je ugrađivanje i razvoj poduzetništva na najnižu obrazovnu razinu.

Osnovna škola Ludina dvostruka je dobitnica državne nagrade za najbolji E-twinning projekt u kategoriji predškolskog odgoja i osnovnih škola, a u okviru programa Comenius pri Agenciji za mobilnost i programe EU-a.

Temu budućega projekta, ugrađivanje poduzetništva kao međupredmetne teme u Školski kurikulum, Škola već razvija kroz državni program učeničkog zadrugarstva, za sada jedine platforme za primjenu i razvoj poduzetništva na osnovnoškolskoj razini. Od poduzetničkih aktivnosti naša škola uspješno se bavi ekološkim uzgojem kamilice od koje radimo organski čaj i sapune, a najveći dio proizvedene kamilice plasiramo na tržištu. Zasadili smo voćnjak starih sorata raznoga vrsta voća kojega ekološki uzgajamo, a imamo i povrtnjak u organskome uzgoju. Voće i povrće prerađujemo u zdrave proizvode.

Budući projekt  promovirat će Republiku Hrvatsku u Europi, poticat će suradnju na području obrazovanja i obrazovnih politika, omogućit će upoznavanje drugih kultura i razvoj tolerancije na različitosti, poboljšat će služenje stranim jezicima i digitalnu  kompetenciju sudionica, a nama najvažnije, doprinosi ostvarenju naše Vizije: Demokratska, životu bliska škola, koju đaci vole.

U sklopu posjeta, visoki gosti će s domaćinima posaditi dva stabla  lipe u školskom drvoredu, u znak prijateljstva i početka trajne suradnje na različitim projektima.

Projektni tim OŠ Ludina na projektu će s gostujućim učiteljima raditi do subote 14. prosinca.

S poštovanjem,

ravnateljica OŠ Ludina