LiDraNo 2009.
Autor: Administrator , 23. 2. 2009.

Lidrano Sisačko-Moslavačke županije održan je u Novskoj 13. veljače 2009. Nastupilo je oko 150 učenika osnovnih i srednjih škola sa svojim voditeljima, a najkvalitetniji su izabrani za državnu smotru koja će se održati u ožuju u Puli.

Učenici naše škole sudjelovali su na ovogodišnjem LiDraNu i ostvarili zavidne rezultate.

Učenici su iskazali svoju kreativnost i maštu.Čuli smo i vidjeli izgovorene stihove i izgovorene riječi u svijetu kojim upravljaju snovi i mašta.

Najbolji od najboljih predloženi su za državnu smotru. I učenici naše škole sudjelovali su na ovogodišnjem LiDraNu i ostvarili zavidne rezultate. Dokumentarni film učenika OŠ Ludina ''Video zapis proba igrokaza'' predložen je za državnu smortu. Čestitke učenicima koji su sudjelovali u ostvairavanju istoga, Filipu Kovačiću, Filipu Kišu i Mihaelu Lehkiju kao i njihovom voditelju Dinku Husadžiću.

Učenica 8.r. Melita Obranović je u izvrsnoj izvedbi monologa iz knjige Silvije Šeto Vanda ušla u uži krug no nažalost se nije uspjela plasirati na državnu smotru. Konkurencija je bila stvarno jaka te je ona također ostvarila zavidan rezultat.

Bez obzira što naslov njihovog skupnog rada nosi ime Vrtićko ludilo, učenici 8.r., Melita Obranović, Karlo Čleković, Ana Perak, Marija Pejkić, Lorena Šafran, Valentina Močilac, Vedran Barbarić, Tea Vereš i Anđelina Plaščar pod dirigentskom palicom učiteljice Nikoline Karolj, nisu nit malo pokazali svoju neozbiljnost i neodgovornost, nego su na jednoj vrlo visokoj razini odigrali svoju predstavu, ali nažalost niti oni nisu predloženi za državnu smotru.

Još jednom čestitke svim učenicima, sudionicima županijske smotre i samo tako nastavite dalje!

Nikolina Karolj