Glazbene vijesti
Oslikana moslavačka tradicija
Autor: Pina Žilić, 9. 2. 2022.

U sklopu eTwinning projekta Ethno učenici i dalje proučavaju tradiciju našeg kraja te su zavirili u zbirku radova umjetnice Zorke Sever. Uvid nam je omogućila kustosica Ethnografskog odjela Muzeja Moslavine Silvija Kantolić. Učenici su tako mogli vidjeti ostavštinu ove velike zaljubljenice u moslavačku tradiciju, te su njeni radovi (slike, nacrti i očuvani uzorci narodnih nošnji) poslužili kao inspiracija za likovni izraz.

Učenici 6.a, 7.a i 7. b razreda OŠ Ludina su s profesoricom Doris Čunović na satu likovne kulture slikali uzorke narodnih nošnji. Učenici su svoje impresije izrazili različitim likovnim tehnikama: pastelom, temperom i kolažem.

Kao zahvalu Muzeju Moslavina za ostvarenu suradnju poslali smo im knjigu učeničkih radova, a gospođa Silvija Kantolić je napisala: „Ovo je prekrasno! Hvala vam puno što ste mi poslali knjižicu da vidim, lijepo je da se djeca upoznaju s našom baštinom i da se ona pokuša očuvati, a kako drugačije nego učenjem.“

Radove možete vidjeti u knjizi a uskoro i na izložbi radova u prostoru škole.

Uzorci nošnji - radovi učenika OŠ Ludina